Anasayfa > Sık sorulan sorular

Sık sorulan sorular

Fiyatlarınıza neler dahildir?

Fiyatlarımıza, İstanbul - Alıcının ülkesinin ana deposu - Alıcının şehri arasındaki teslimat masrafları, alıcının ülkesine gümrük vergisiz mal ithalatı kurallarına uyan gönderilerin gümrükten çekilmesi ve alıcının kapısına kadar kurye teslimatı dahildir.

Fiyat nasıl hesaplanır? Kolinin hacimsel ağırlığı nedir?

Tarife, alıcının şehrine, kolinin içeriğine, kutunun ağırlığına ve boyutlarına bağlıdır. Hacimsel ağırlık fiziksel ağırlığı aşarsa, gönderilerin maliyeti hacimsel ağırlıkla hesaplanır. 
Bazı gönderiler hafiftir, ancak hacimlidir. Bu durumda, ulaşım ücreti fiziksel ağırlığa göre değil, "hacimsel ağırlığa" göre belirlenecektir. Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği'nin metrik standardına göre, bir gönderinin hacimsel ağırlığı şu şekilde belirlenir:

Koli için
Hacimsel ağırlık (kg) = (uzunluk (cm) x genişlik (cm) x yükseklik (cm)) / 5000
Ağırlığın kesirli değeri 0,5 kg'lık artışlarla yukarı doğru yuvarlanır.

Gönderim ücretini "Fiyat Hesaplama" bölümünden öğrenebilir veya müşteri desteğe ulaşabilirsiniz 90 533 056 96 77

Yasaklı öğeler

Hava taşımacılığı için yasak olan malların listesi aşağıdadır:

Скачать: 

Pony Express ofisleri nerede bulunur? Hangi ülkelere gönderim yapıyorsunuz?

Ofislerimiz 11 ülkede temsil edilmektedir: Rusya, Türkiye, Ermenistan, Azerbaycan, Beyaz Rusya, Gürcistan, Kazakistan, Kırgızistan, Letonya, Moldova, Özbekistan.
Pony Express dünyanın 220'den fazla ülkesine teslimat yapar: Polonya, Yunanistan, İsviçre, Çek Cumhuriyeti, Karadağ, Letonya, vb.

Gönderi akıbetini nasıl öğrenebilirim?

Kargo takibi için online hizmetimizi kullanabilirsiniz. Bunun için gönderiye ait sevk irsaliyesin numarasını bilmeniz yeterlidir.

Ürün linki nasıl bulunur?

Yurtdışına göndermek istediğiniz ürünü online satın almak zorunda değilsiniz.
İnternette bir mağaza sitesinden veya alışveriş sitesinden ürüne link bulmanız yeterlidir. Bunun için Google'ın "Kameranızla arama yapın" fonksiyonu kullanabilirsiniz.

Aletsiz bir kolinin boyutları nasıl ölçülür?

Her evde kutunun boyutlarını ölçebileceğimiz bir malzeme  yoktur.
Ancak İoS üzerindeki  “Ölçüm” uygulamasını kullanabilirsiniz, bu paketinizin boyutlarını kolayca santimetre cinsinden belirleyeceğiniz  İphone için özel bir uygulamadır.
Android için, Ölçüm'e alternatif herhangi bir uygulama kullanabilirsiniz.

Tartma aletii olmadan kolinin ağırlığı nasıl ölçülür?

Her ürünün tahmini bir ağırlığı vardır. En sık gönderilen ürünlerin tahmini ağırlığını bu PDF’te bulabilirsiniz. Gönderinin yaklaşık ağırlığını hesaplamak için her bir parçanın ağırlığını gram cinsinden toplayın ve kilograma çevirin (1 kg = 1000 gr)

Gönderim ücretini "Fiyat Hesaplama" bölümünden öğrenebilir veya müşteri desteğe ulaşabilirsiniz 90 533 056 96 77